SİPARİŞ ve BİLGİ HATTI 0536 671 79 93

Arrow up
Arrow down

ceviz fidanı sipariş

foto galeri

Şebin Bilecik Yalova Ceviz Fidanları

Kaman 5 Ceviz Ağacının randımanı yüksek olup yapısı şiddetli kış donlarına dayanabilecek düzeydedir.

Kaman 5 ceviz ağacının Ortalama meyve ağırlığı 16 g dır. İç ağırlığı 7.7 g olup İç oranı % 48 dir, Ceviz yağ oranı % 65 olup, İç ceviz protein oranı % 25 tir. Taze ve kuru olarak tüketime uygundur.

Eylül sonlarında hasat edilir. Apomiks özelliği araştırılmaktadır. Her yıl aynı oranda dengeli verim verir, Randımanı yüksektir kabuk-iç oranı, Verimi yüksektir 10 yaşında 25 kg verir, İlkbahar geç donlarından etkilenmez, Kabukları ince olup içi bütün olarak çıkar, Dış kabuk ve iç ceviz görünümü beyazdır, Uç gözler dışında yan dallarda % 40 verimlidir.

Ceviz meyvesi ağızda burukluk bırakmaz, Erken hasat yapılır eylül sonunda turfanda satılabilir, 300-500 yıl yaşar orta boy taçlanma yapar, Hastalık ve haşerelere karşı dayanıklıdır, Kaman 5 cevizinin şekli yuvarlaktır, Kabuk kırma makineleri için çok uygundur, İridir 16-17 g. kabuklu ağırlığı vardır.

Şebin Bilecik Yalova Ceviz Fidanları

Kaman 4'ün adında anlaşılacağı üzere 4 lü meyve yapısı vardır.Kabukları incedir,% 71 randımanı vardır.

Ortalama 13 g. kabuklu ağırlığı vardır, Yan tomurcuklar da verimlidir, İç ceviz kabuktan kolay ve bütün çıkar, Erken hasat edilir, taze olarak ta tüketilir, Meyve içi açık renktedir, Kaman 4 her yıl aynı verimi verir.

Şebin Bilecik Yalova Ceviz Fidanları

Kaman 1 ceviz ağacı İlk baharın geç donlarından etkilenmez. Her yıl aynı verimi verir.

Kaman 1 ceviz çeşidinin ortalama meyve ağırlığı 11 gram, iç ağırlık 5.3 gram iç oranı %48.1 iç yağ oranı %65 olup kuru tüketime elverişlidir. 

Kaman 1 Cevizinin meyve salkımı 4-8-12'lidir.

Üzüm salkımı meyve sıklığı vardır. Eylül ayının sonunda hasat edilir. Tozlayıcısı Kaman-5 tir.

yalova ceviziYalova 4 ceviz fidanı Ceviz yetişen tüm bölgelerde yetişebilir.

Yalova 4 cevizi Erken çiçeklenir. Geç donların görülmediği yerlerde yetiştirilmesi tavsiye edilir. Tane ağırlığı 13 g, iç oranı % 52, yağ oranı % 69 'dur.

yalova cevizYalova 3 ceviz fidanı kıyı bölgelerde rahatlıkla yetişebilen bir ceviz ağacı türüdür.

Geç donların görülmediği yerlere tavsiye edilir. İnce kabukludur ve iç rengi açık beyazdır. İç, kabuktan kolay ayrılır. İç oranı % 53'dür. Kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Eylül ayı sonlarında hasat edilir. Yalova–1, Yalova–4 ve Bilecik çeşitleri tozlayıcı olarak kullanılabilir.

yalova ceviz çeşitkeriYalova 1 adından da anlaşılacağı gibi ülkemizin kıyı bölgelerinde yetişen bir ceviz fidanı türüdür. İlk bahar geç donlarının görüldüğü bölgelere dikilmesi uygun değildir.

Yalova 1 cevizinin kabuğu orta kalınlıkta ve kolay ayrılır. İç rengi açık sarıdır. İç oranı % 49'dur. Yalova 1 Ceviz Fidanı Kuru ve taze tüketime uygundur. Eylül ayı ortalarında hasat edilir. Yalova–4 ve Kaplan 86 çeşitleri tozlayıcı olarak kullanılabilir.

Şebin Bilecik Yalova Ceviz FidanlarıŞebin Ceviz ağacı kıyı bölgeleri hariç, ceviz yetişen tüm yörelerde yetişir.

Şebin ceviz fidanı özellikle geç donların görüldüğü yerlere tavsiye edilir. Çok verimli, meyve salkımı 2-4'lü dür. Oval bir meyve yapısına sahiptir. İnce kabuklu, kabuktan kolay ayrılır. İçi dolgun, tane ağırlığı 12 g, iç oranı %63, yağ oranı %67, protein oranı %17 olup, çiçekleri homoganaus (erkek ve dişi çiçeklerin eş zamanlı açılması) olup kendine verimlidir.

Bilecik ve Yavuz-1 (KR-2) çeşitleri ile tozlanır. Eylül ayı sonlarında hasat edilir.

Şebin Bilecik Yalova Ceviz Fidanları

Bilecik Ceviz Fidanı ülkemizin kıyı bölgeleri hariç, tüm bölgelerinde yetişebilir.

Bilecik Ceviz Fidanı; özellikle geç donların görüldüğü yörelere tavsiye edilir. Meyve salkımı 2-3'lü yapıdadır. %30 yan dallarda meyve yapar. İnce kabuklu, içi dolgun olup kabuktan kolay ayrılır. Tane ağırlığı 13 g, iç oranı %53, yağ oranı %68 ve protein oranı %18’dir. Kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Şebin, Yalova-3 ve Yavuz-1 (KR-2) çeşitleriyle tozlanır.

Eylül ayı sonlarında hasat edilir.

Yavuz 1 Ceviz Fidanı ceviz yetişen tüm bölgelerde yetişir.

Bu fidanın özellikle geç donların görüldüğü yerlerde yetiştirilmesi tavsiye edilir.Yavuz 1 diğer ceviz türlerine göre verimsiz bir çeşittir. Nisbi Periyodisite görülür. Meyvesi oval şekilli olup, kabuktan çok kolay ayrılır. Tane ağırlığı 17.4 g, iç oranı %56, içi dolgun, beyaz renklidir.

Kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Eylül ayı sonlarına doğru hasat edilir. Tozlayıcısı Şebin, Yalova-3 ve Bilecik çeşitleridir.

Yavuz 1 ceviz fidanı fidanı stoklarımızda mevcut değildir. Yavuz 1 yerine sizlere Şebin ceviz fidanı öneriyoruz.